Tak nám konečně nastává vytoužený týden, ve kterém vrcholí nejen dočišťování uplynulého času, tedy letošního podzimu, ale také přípravy na Štědrý večer. A tak se nestačíme divit, co všechno si touto štědrou večeří způsobujeme, abychom dostáli těžko říci čemu, protože tradicím se novodobé pojetí poměrně vymklo. Osel je osel z toho, jak se mohl ocitnout na rušné třídě a je to stejně absurdní, jako nákupní šílení v novodobých chrámech konzumu.
Nicméně pojďme pohledět, jak nám to tento týden planety rozehrají a co se skrze tuto energii může udát. Týden je událostmi přímo nacpán.
Pondělí, nás může překvapit tím, jak pěkně nám doposud klapal mlýnek, a z ničehož nic, se mlýnské kolo neotáčí, zkrátka se nemele. To jen Merkur se zastavil, aby se posléze vydal zpětným chodem. A je to o to pikantnější, že tento obratný manévr provádí ve stínu samotného Pluta. Můžeme se tedy podivovat nad tím, co všechno nám projde pozastaveným mlýnem mysli. Že by konečně sebereflexe tam, kde jí víće méně nečekáme?
K tomu nám Mars vpluje do znamení Ryb. Vitální energie může být málo a naše bojovná složka bude spíše připomínat výzvědnou ponorku, která se k žádné zvláštní akci nemá. Ovšem nesmíme podceňovat asteroid Pallas, kdy ve spojení s Martem to může vypadat asi jako v domácnosti, kdy muž ulehl na otoman, přikryl se denním tiskem a hodlá nerušeně rozjímat. Podcenil však svoji drahou polovinu, která, aby zvýšila krásu přítomného okamžiku, po něm bude chtít všechno možné i zhola nemožné a snadno se nevzdá!
Úterý bude stále ještě pod doznívajícím dojmem z pondělka, kdy jsme možná byli nuceni vyřknout to, na co jsme se předtím báli i pomyslet. Nicméně Jupiter s Venuší už budou všemi hrstmi sypat na rozkohoutěné hlavy vánoční atmosféru a tak to nakonec vyzní velmi pěkně.
Ve středu nám Slunce vstoupí do znamení Kozoroha a nastává nejdelší noc v roce. Zimní slunovrat!
Čtvrtek přispěje k vánoční atmosféře tím, že se v nás začne probírat to lepší. Sluníčkoví lidé budou ještě zářivější a měsíčkoví lidé někde vyhrabou trochu šišaté úsměvy, ale obecně bude milo.
Pátek bude krásným a pohodovým dnem, kdy si můžeme rozmýšlet, co si vlastně přát. Vánoční kouzlo funguje a v tyto dny se přání plní. Asi ne promptně a nejpozději ihned, ale v čase, který je ke splnění nutný. A je velké umění, umět si správně přát!
V sobotu se dostáváme na samý práh Štědrého dne. Planety tomuto víkendu velmi přejí a tak pokud vneseme do děje lásku a klid, budou to jedny z nejhezčích Vánoc.
A co na to Žofka? Dle výrazu se dá předpokládat, že přikládá největší význam štědrovečerní hostině…
Krásné vánoce!