Sváteční čas je v plném proudu a jak již bylo podotknuto v minulém astrofejetonu, kvalita časoprostoru je o těchto vánocích vcelku velmi příjemná. Můžeme se tedy zaměřit na kouzlo dvanácti dnů a nocí, dneškem počínaje. Adventní čas, kterým jsme prošli, nám dopomohl k pročištění uplynulých čtyř ročních období tohoto již doznívajícího roku. Dneškem počínaje, nastává dvanáct dní, které si můžeme představit, jako dvanáct následujících měsíců roku nastávajícího. Dnešní den tedy můžeme symbolicky vnímat jako leden, zítřek jako únor, další den jako březen a tak dále. A tedy s tím můžeme do určité míry pracovat, respektive prožít těchto dvanáct dnů tak, jak bychom chtěli prožívat následující rok. Důraz je kladen na slovo prožitek, tedy vnitřní optimistické ladění, které nám dopomůže i v situacích které mohou být svízelné a náročné.
V pondělí nás bude svojí energií oblažovat přátelská vázba Jupitera s Venuší, což může vyvolávat pocity ničím nemotivovaného štěstí a radosti. Lehce to může kalit Neptun, který se naopak dostal do nepříjemného napětí se Saturnem. Tlak mezi systémem a chaosem, řádem a neřádem, dočasností a věčností…
Úterý nám svým laděním pomůže vyčerpávat z hlubin naší psyché bolesti a zranění, bude to velmi léčivý den, který nad to přichystal další a to velmi příjemné kulisy. Lze přirovnat k pocitu, kdy odcházíme od zubaře, vše je již v pořádku a tak zase za rok na kontrolu.
Středa se děje v obdobném ladění, ovšem čtvrtek, je dnem vskutku zajímavým! Před necelou osmou hodinou ráno se symbolicky propojí Slunce s Lunou a tato konjunkce odstartuje nový lunární cyklus, tentokrát důležitý pro osu Kozoroha a Raka. Témata se budou dotýkat pravé míry na této ose. Blízkost a odstup, závislost a nezávislost, rozum a cit.
Pátek nás svým napětím může uvádět do stavů, kdy jsme iritováni i tím, co bychom jindy přešli bez povšimnutí. Ideální čas zalézt a vylézt až v sobotu. Slunce se nám mezitím již velmi přiblížilo k Plutu, což je jako svítit si silnými reflektory do míst, kam bychom se báli i jen vkročit.
Ještě, že je Silvestr! Programové veselí se může rozjet. Spojení Marta s Neptunem navíc dodá pocitu, že je nutno vběhnout do moře alkoholu a plavat a plavat.
Ti, co to s plavbou přeženou si pak neužijí neděli, která nabídne poměrně pěkné energie. A bude Nový rok!
A co na to Žofka? Naprosto striktně odmítla, vyfotografovat se se svým bratránkem Jastíkem u vánočního stromku. Škoda, mohla mít památku na celý život. Krásné svátky!