Nedá se říci, že by měsíc července byl jedním z těch, o kterých později řekneme několik pochvalných slov. V těchto dnech vrcholí konfrontace s tím, jak jsme pochopili minulé lekce, změnili vnitřní postoje či vnější přístupy. Pokud jsme učinili pouze zdánlivé změny, tedy nazdobili fasádu, aby se blýskala a oslňovala příchozí, v těchto dnech se může stát, že daný stav je neudržitelný. Fasáda padá a jsme nuceni budovat poctivou stavbu cihlu po cihle, tedy dát si nepochopenou lekci znovu.
Ani v tomto týdnu napětí ještě tedy nepoleví a o překvápka, která mění život od základu, nebude nouze.
Pondělí nám Merkur – mysl a Luna – cit stanou přímo proti sobě a patrně nás zanechají v rozpolcenosti až rozporu. Cit praví cosi, mysl držící se zajetých pravidel se vzpouzí a snaží vemluvit se do pro sebe optimálního stavu. Tedy nepřipustit fakt toho, že někde mohla udělat velkou botu a to, co vypadalo jako výhodné, se za prvním rohem změnilo ve značnou nevýhodu. V tento den tedy cit – pravdu, myslí neukecáme.
V úterý se konečně Mars pomalu začne vzdalovat ze sítí plutónských, ve kterých byl v posledních dnech držen a grilován.To rozhodně není jeho přirozeností, leč, nebylo zbytí. I mužský svět si občas potřebuje něco uvědomit a přetvořit, byť nedobrovolně.
Středa je možná nejlepším dnem tohoto týdne. Nálada vybízí k houpání se v síti či hledění do dálav světů vnitřních i vnějších.
Ve čtvrtek se Venuše moc pěkně naváže k Jupiteru. Ač je štěstí muška jenom zlatá, je to energie, která může oblažit. Na straně druhé je však Venuše vázána i náročnou vazbou s Neptunem. Ve vzduchu je cítit klam a ženský svět by měl v přívalech štěstí ze strany jedné, vnímat i balamucení a podvodnost, ze strany druhé.
Pátek přispěje hezkým dárkem v podobě nápadů, které nám posunou děj kýženým směrem.
Sobota nám opět dá pocítit, zda jdeme správným směrem, zda jsme vyhodnotili správně postupy, přibližujeme se ke svému štěstí či se naopak na hony vzdalujeme tomu, co jsme vlastně chtěli. Moc pěkný konfrontační den.
Neděle je opět poměrně pod napětím, což se může projevovat hněvem, vztekem, výbušností, nezdravou odvahou a to zejména v silničním provozu.
A co na to Žofka? Kamarád z pavlače jí právě přinesl dárek, asi hlavolam, páč 13.7. je mezinárodní den hlavolamů….