Prázdniny kvapí a nás čeká týden, kdy se opět významně promění kvalita časoprostoru. Nicméně nebudeme předbíhat a začneme pěkně po pořádku od pondělka.
Tento den, by nám to mohlo myslet..(doufejme). Merkur se bude kamarádit se Saturnem a tato přátelská vazba umožní, abychom promysleli funkční postupy, které jsou v souladu s naší současnou životní etapou. Je velmi pravděpodobné, že se nám podaří překonat mnohá, úporně zakořeněná dogmata, či obavy, které zbytečně brzdí postup vpřed a náš vývoj k tomu. Je jasné, že pondělí nám nevyřeší naši zaťatost, liknavost, nedůslednost atd., ale skrze uvědomění, lze v tento den dobře nastartovat proces změn.
Úterý můžeme velmi dobře naciťovat to, co zatím úplně nechápeme či nevíme, protože chybí fakta o daných skutečnostech. Poté, co se skládanka doplní o informace, pouze si uvědomíme, že to co nyní víme, jsme pociťovali vlastně již dávno. V tento den lze také velmi dobře nastartovat péči o sebe, zejména o svůj jídelníček.
Středa nás oblaží ochlazením naší spontánnosti, radosti až po bujné veselí. Nemusí se dít nic zásadně špatně, ale prostě se tak nějak vytratí nálada, tedy ta její veselá část. Tento stav nějaký den setrvá a umožní tomu, co si v nás marně žádá pozornost, konečně vyslechnutí.
Ve čtvrtek se Mars vynoří ze zádumčivých račích vod a usedne na královský stolec Lva. Mužský svět se opět dostane do své obvyklé kondice. Tím, že zde vládne ohnivý živel, je zcela pravděpodobné, že o konflikty nebude nouze. Záleží, jak bude nastalá energie zpracovávaná jednotlivcem. Znamení Lva je nejen o principu ega, ale také o síle naší vůle. V této době lze tedy dosáhnout mnohého.
V pátek se do děje vnese rozporuplnost vyvolávaná nebeskými dámami, které v ženských částech bytosti mohou zvědomovat rozpory, opoziční stanoviska, chuť se dohadovat ba i chuť se vším praštit a nedělat vůbec nic.
V sobotu dochází k avízované proměně, kdy se v 17 hodin a 15 minut končí letošní panování znamení Raka a žezlo je předáno znamení Lva. Odlehčení, vydechnutí. Vnitřní počasí dostává letní zabarvení i toužebně očekávanou lehkost bytí. A samozřejmě i chuť udělat si pořádek ve svém domácím království.
V neděli pak přikvapí nov, tedy symbolické propojení Sunce a Luny. Tím se odstartuje nový lunární cyklus. Témat ke zpracovávání se zde nabízí plno a stěžejním může být slovo odvaha. Odvaha žít tvůrčí život, odvaha přijmout svoji autoritu, odvaha proměňovat vyvstávající šance i odvaha nechat je být a věřit, že přijdou nové. Nov nastane v 11 hodin a 46 minut.
A co na to Žofka? Vzhledem k tomu, že její ascendent se nachází právě ve znamení Lva, rozhodně hodlá být kreativní!
Krásný týden!