Prázdniny začínají, ale prázdninový pocit, který by se měl projevovat radostí, svobodou, chutí vejít do krajiny a bezcílně se v ní toulat, se zatím patrně nedostavil. Na nebeském hřišti se děje jako o život, a nedá se příliš rozpoznat, kde končí hra a začíná bitva. Slunce a Mars v Raku proti Plutu v Kozorohu. Tato energická trojice se teď utkává v tématech rodina a společenství – širší rodina. Všechno potlačené, vytěsněné, dělající že neexistuje, tabuizované, dogmatické, se nyní dere k povrchu ne nepodobno sopečným výbuchům. Bolí hlavy – nemyslitelné, zuby – nezkousnutelné, žaludky – nestravitelné…přes tyto zdravotní újmy prochází to, co je naší bytostí odmítáno či se prostě jen tímto způsobem potřebuje a může uvolnit.
Pondělí si do mlýna přidá svou trošku v podobě rozporu mezi tím, co si myslíme a tím, co by z hlediska dlouhodobých strategií mělo být uděláno. Pokud bychom tuto energii akceptovali a nebojovali s ní, může nám zprostředkovat bleskové vhledy, poznání a tím nový způsob pochopení či uchopení situací.
V úterý se nám dostává možnosti, skrze své pocity detekovat, jak si stojíme vůči našim dlouhodobým plánům. Zda jdeme správným směrem a nakolik jsme odhodláni překonávat překážky.
Středa vnese do děje změnu zásadnější a to díky přestupu Venuše ze znamení Býka do znamení Blíženců. V prvně jmenovaném znamení byla Venuše poměrně pohodlně usazena u plného stolu pozemských rozkoší a její smyslovost i smyslnost si přišla na své. Ve vzdušných Blížencích je konec s pohodlnou lenivostí. Děj se košatí, komunikace rozebíhá, telefony žhaví…
Čtvrtek je neméně zajímavý dalším přestupem a to Merkura, z mlčenlivého Raka do teatrálního a dramatického Lva. Řeči se povedou královské i nabubřelé a směšné svou afektovaností. Druhá strana mince je možnost zušlechtění své mysli a myšlenek. Osvícení, ryzost místo pozlátka.
Pátek nám to bude myslet…tedy doufejme. Lze vymyslet velmi funkční postupy na naší životní trase.
Sobota vnese hezkou vazbou Merkura s Venuší příjemnou atmosféru i komunikaci. Vzhledem k danému napětí, které je dlouhodobého charakteru, je tato vazba příjemným, sladkým letním pohárem.
Celý divoký týden završí úplněk, a tak si budeme moci prohlédnout dílo tohoto lunárního cyklu v plném nasvícení. Patrně nám dojde mnohé v oblasti citu, lásky, rodiny, domova, ale i odstupu, schopnosti vytvářet pro společenství, síly vůle a zaměření se na konkrétní cíle. Úplněk nastane v 6 hodin a sedm minut.
A co na to Žofka? V neděli je Evropský den koupání v řekách. Zcela jistě se nehodlá koupat ani v řece, ani v potoce. Nehodlá se koupat vůbec!
Krásný týden!